Kontaktuppgifter till föreningarna

Afganska Kulturföreningen "Bamian"

Hassan Mirzai

Afganska Kulturföreningen i Helsingborg

Mally Rahmani

0700-49 28 29

Ahel Al Sunnah föreningen i Helsingborg

Mohamed Hélaui

0708-46 50 93
fam.helaoui@telia.com

Ahel Al-Sunnah Kvinnosektion

Sahar Hawa

info@ahelalsunnah.se hawa_3@yahoo.com

Albanska Kulturföreningen ”Gjergj Kastrioti”

Kosta Seferi

0704-62 31 50

Albanska Kulturföreningen ”Shpresa”

Atifete Berisha

0735-55 55 52

Anatolia Kulturföreningen

Mehmed Tetek

0704-04 74 16
0704-88 08 12

Arabiska Familjesällskapet

Samir Chahrour

samirc6@msn.com
0704-90 32 39

Assyriska Kultur Förening

Boutros Jacob

info@bj-media.com
0761-08 18 85

Balkan kulturförening

Guldzan El-Zoubi

guldzan_61@hotmail.com
0706-11 21 57

Bosnien-Hercegovinas Kvinnor 2000 Helsingborg

Enisa Grozdanic

enigrozd@hotmail.com
0708-81 33 40

BIH-S-04

Elvedin Durovic

elvedin_51@hotmail.com
0730-81 62 10

BH - SVERIGE

Nazif Sadikovic

nazif970@gmail.com
0737-30 91 98

Buddhist Sri Lanka Association in Skåne

Dhamminka De Silva

0727-77 77 17

Bosniska kulturförening ”Vrata Bosne"

Hilmija Dugala

0700-62 47 77

Buddhist Sri Lanka Association in Helsingborg

Lalith Nisanka

0737-14 60 60

Ezdiyanhuset i Helsingborg

Jalal Murad

shexjalal65@hotmail.com
0739-07 92 68

Ezidiska Kultur Center

Tarek Citu

tarek.citu@hotmail.com
0737-83 74 35

Finska Föreningen

Voitto Salmeia

ellisalmela@gmail.com
0700-99 12 66

Grekiska föreningen

Katarina Ikonomido

info@grekiskaforeningen.com
0707-18 92 00

HKSD Croatia

Marija Juric

Marijajuric@hotmail.se
0760-36 13 16

Internationell Hellasförening

Georgeos Marandidis

apollogeorge@hotmail.com
0727-64 18 86

Internationella föreningen Vorta Drom

Ivan Kuzhicov

ivan.kuzhicov@hotmail.com
0738-16 16 83

Iranska kvinnor föreningen KFKI

Gaby Hosseini

gharibh@hotmail.com
0760-87 98 74

Islamiska Kulturföreningen

Haissam Fakhro

striker_m@hotmail.com
0736-35 91 58

Islamiskt Center i Helsingborg

Adel Miari

helsingborgsmoske@hotmail.com
0736-57 10 57

Italienska Klubben

Heike de Gregori

heike@bargningsteknik.se
aldo.perich@telia.com 0739-69 56 46

Kanispi Social och kulturförening

Nawzad Rasho

farooq64@live.se
0762-11 40 40

Kinesisk Kultur & Vänskapsförening i Helsingborg

Victor Ng

victor.ng@swipnet.se
0707-98 84 76

Klubb Hungaria

Faludi Dezsö

faludi13@yahoo.se
0707-55 32 20

Kurdisk Internationell kvinnoförening

Eylem Batak

eyla_b@hotmail.com

Makedonska ”11-Oktober”

Ilija Markovski

Ilija.markovski@hotmail.com
0739-25 72 12

Mauritius Vänskapsföreningen

Carlos Kock

mauritius_vf@hotmail.com
0705-30 57 07

Palestinska Kulturhuset

Shaima Issa

Shaima_issa@hotmail.com

Somaliland aktiv ungdom förening i Helsingborg

Mohamud Yusuf Mohammed Jama

somalilandaktivungdom@yahoo.se
jama_mo@yahoo.se

0737-76 26 38
0769-20 97 18

Somaliland förening i Helsingborg

Liban Abdijama

libanabdijama@hotmail.com
0723-33 29 90

Somaliska Kulturföreningen

Abdulli Abdul Rahamn

abdull112@hotmail.com
0735-80 26 97

Svensk-Filippinska Vänskapsföreningen

Edgar Gumabon

gumabon@gumabon.com
0703-29 77 47

The Gambian Society in Helsingborg

Gabriel Jatta

gabriel.jatta@helsingborg.se
0704-59 96 18

Tyskspråkiga Klubben

Sven-Hakon Stark

svenhakonstark@glocalnet.net
0735-09 14 55

Hälsoföreningen i Helsingborg

Emilijan Mrdja

halsoforeningen.hbg@gmail.com
0733-644297